Monday, December 12, 2011

Yarn Reviews/ Recenze přízíI know, on Raverly is a great database of yarn, where you can find other knitters exeperiences. However, some yarns aren´t described very well and the amount of facts given by manufacturer is sometimes too brief. 
As a beginner in a world of knitting I usually picked an inappropriet yarn for a particular project, which resulted in a disappointment and frogging the whole thing. I remember the nerves I got frogging that it-should-be-great garment only because it wasn´t good marriage of pattern and yarn!

Here I would like to share my personal experiences and tips about yarns I knitted (a lot) with. I hope that it will help someone to avoid making the same mistakes I made.


Na Raverly samozřejmě najdete velmi obsáhlou databázi všech možných přízí, která má i záložku s komentáři ostatních uživatelů. Potíž je v tom, že u mnohých přízí, zejména evropských (o českých ani nemluvě) komentáře chybí nebo jsou dosti kusé co se týče faktů. Ani informace od výrobce zpravidla nepomůže, neboť ten chce svou přízi hlavně prodat, že. :-)


Když jsem s pletením začínala, mnohokrát se mi stalo (a nepochybně mnohokrát ještě stane...), že jsem se nadchla pro konkrétní přízi a vzor, nakoupila potřebné množství klubek, s nadšením a zápalem strávila mnoho hodin pletením, abych nakonec splakala nad výdělkem jen proto, že jsem prostě špatně zvolila kombinaci projektu a příze.

Chápu, že ne každý má čas a trpělivost procházet galerie projektů na Raverly a odhadovat, zda právě tahle příze by byla dobrá na tohle a ono. Ráda bych se tedy podělila o své poznatky o konkrétních přízích, se kterými jsem pletla, upletené nosila, prala a bohužel i párala. :-) Snad to někomu pomůže ušetřit si zklamání a čas. :-)))

No comments:

Post a Comment